Dodatek specjalny
WP Dodatek specjalny Partner dodatku
Julia Wiśniewska , 21 maja 2018

Codzienna pielęgnacja: demakijaż i co potem

Dobry demakijaż to podstawa zdrowej cery. Ale co potem? Jak nakładać kosmetyki w odpowiedniej kolejności i czy wszystkie są nam potrzebne?

Szybka pielęgnacja cery, owszem, jest możliwa, ale z umiejętnością odpowiedniego dobrania kosmetyków do cery i nakładania ich we właściwej kolejności. Możemy korzystać z doświadczeń Koreanek, które w pielęgnacji cery są godne naśladowania i ostatnio sporo firm kosmetycznych czerpie z ich wiedzy.

Ważne oczyszczanie

Oczyszczanie cery to rytuał, który powinien rozpoczynać i kończyć każdy nasz dzień. Jest to niezwykle istotne dla utrzymania dobrej kondycji cery. Dobre oczyszczenie powinno składać się z dwóch etapów:

- W pierwszym najlepiej użyć płynu micelarnego. Zewnętrzne cząsteczki miceli są hydrofilne, czyli przyciągają wodę, co gwarantuje doskonałe oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń. Wewnętrzne cząsteczki zaś są hydrofobowe, czyli odpychają wodę, co zapewnia doskonałą absorpcję sebum zgromadzonego na skórze, a w szczególności zalegającego w jej porach – wyjaśnia dermatolog Bożena Bierzniewska.

Co ważne dla wielu kobiet - płyny micelarne nadają się również do demakijażu oczu, nie musimy więc sięgać w tym celu po osobny kosmetyk.

- W drugim etapie oczyszczania można użyć toniku lub tonizujących wód mineralnych, co jest wystarczające i kończy rytuał oczyszczania – dodaje dr Bożena Bierzniewska.

Ostatnio firma Eveline Cosmetics, zainspirowana rosnącą popularnością koreańskich rytuałów pielęgnacyjnych, wprowadziła na rynek nowy płyn micelarny i matującą wodę tonizującą z wodami termalnymi z koreańskiej wyspy Jeju (Czedżu). Receptury czerpią z bogactwa natury i wykorzystują składniki o potwierdzonej skuteczności do precyzyjnego oczyszczania i codziennej pielęgnacji skóry twarzy.

Serum idealne

Najlepiej stosować serum codziennie i to pod krem. Jest ono bogate w substancje aktywne, które wnikają głęboko w skórę. Oczywiście musi być dopasowane do cery i odpowiadać na jej potrzeby. Czegoś innego potrzebuje cera zmęczona i z niejednolitym kolorytem, a zupełnie innych składników potrzebuje ta dojrzała z widocznymi zmarszczkami. Przy drugiej opcji wybieramy serum odmładzające, które jest bardziej intensywne (np. seria kuracji dermoRevital, Eveline).

Spójrz mi w oczy

Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna i wymaga specjalnego traktowania. To, jaki kosmetyk wybierzemy, zależy tylko od nas – może to być krem, żel albo balsam. Jeśli zmarszczki są widoczne, to warto postawić na preparat liftingujący. Natomiast jeśli chcemy zlikwidować cienie czy obrzęki pod oczami, wybierzmy kosmetyki rozświetlające i nawilżające. Starajmy się nie wcierać kremu w skórę, tylko wklepywać go opuszkami palców – od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka.

Jeśli potrzebujemy dodatkowej pielęgnacji, można sięgnąć po specjalne płatki pod oczy, które mogą być dobrym uzupełnieniem naszej pielęgnacji. I znowu Eveline wychodzi naprzeciw tym potrzebom – już niebawem dostępne będą trzy nowe rodzaje płatków: Hialuronowy zabieg przeciw cieniom i obrzękom, Kolagenowy zabieg liftingujący i Przeciwzmarszczkowy zabieg z koenzymem Q10. Śledźmy nowości!

Krem do twarzy

Ostatnim etapem jest nałożenie kremu do twarzy. Wzmacnia on działanie serum. Warto mieć inny krem na dzień, a inny na noc. Ten na noc jest treściwszy i wzbogacony o dodatkowe składniki. Kremy na dzień powinny być lżejsze, żeby mniej obciążać skórę. Na krem dzienny warto wklepać krem z filtrem przeciwsłonecznym (o ile dzienny tego nie posiada). Ochroni on skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV

Aplikując krem musimy robić to delikatnie, a najlepiej w formie masażu twarzy, szyi i dekoltu. Zaczynamy od czoła – od powierzchni między brwiami, kierując się do skroni. Możemy robić to ruchem kolistym. Na policzki nakładamy go w podobny sposób – od skrzydełek nosa, w kierunku skroni, potem w pobliżu uszu, wzdłuż żuchwy i z powrotem ku górze.

Moc maseczek

Dobrym uzupełnieniem pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu są maseczki. Wybierając maseczkę ze składnikami dostosowanymi do potrzeb naszej cery, będziemy mieć poczucie, że dostaje ona wszystko, czego potrzebuje. Warto zatem pójść w ślady Koreanek, które stosują maseczki płachtowe nawet codziennie. Taka maska działa jak filtr, wchłaniając wszystkie dobre składniki przez naskórek. Jedna maska to równowartość 20 ml bogatego serum. Wtedy cera odwdzięczy się nam pięknym i promiennym wyglądem.